עיצוב מטבח מודרני

בכל בית מגורים ממוצע במחוזותינו ישנם לרוב מספר חדרים וחללים ביתיים כאשר לכל אחד ייעוד מותאם אחר. אחד החשובים שבחדרי הבית עבור רבים הוא כמובן המטבח שבמהותו הוא גם אחד מהחדרים ה-"ציבוריים" שבבית כלומר חלל ביתי אליו מגיעים כל בני המשפחה, מתכנסים לארוחות, הכנת אוכל, לשתיית קפה וכו'.
במקרים שונים המטבח הביתי מיועד גם לאורחים קרובים וחברים שאינם מהגרעין המשפחתי. למטבח יש נוכחות רבה בגלל שבו גם מכינים את האוכל וגם אוכלים בו. "הבילוי" בו נמשך, לרוב, זמן רב מהממוצע ביחס לחדרים רבים ואליו מגיעים כמעט בכל שעות היממה. משום הסיבות הללו ואחרות נוספות רוצים בעלי הבית לעצב אותו במקסימום נוחות, אבל בנשימה אחת, הם מבקשים גם לעצבו בצורה מודרנית, יפה, נעימה ומזמינה.

בין המטבח לפינת האוכל

עיצוב מטבח פונקציונאלי ויפה הוא לרוב מתבקש ואפשרי אבל מחייב השקעה רבה במחשבה, בתכנון, ובוודאי, בביצוע. ארכיטקט פנים חייב למצוא את השילוב האולטימטיבי שבו הוא מצליח להכניס את כל המכשירים החשמליים המודרניים ביותר, את משטחי העבודה המתאימים ועוד אלמנטים חיוניים שונים בהתאם לצרכים.
קיימת חשיבות רבה לשמירת המשולש הידוע במטבח שכולל: מקרר, כיור ומשטח עבודה וכיריים. כל מי שמבשל חייב להתנהל בשטח הזה בנוחיות וביעילות מרבית. מטבחים קטנים משמשים לבישול בלבד בעוד שבמרווחים יותר ניתן גם לאכול. יש כאלו שמתקינים בהם דלפקי אוכל או שולחנות קטנים להסבה, ואחרים, שפשוט פולשים לסלון ויוצרים מטבח עם פינת אוכל מעוצבת, צמודה ומורחבת. עיצוב המטבח תלוי בגודל החלל, בצרכי הבעלים, בטעמם האישי, ביכולותיהם הכספיות ובעוד פרמטרים.

שפע דגמים וחומרי גלם

טוב וכדאי לדעת שבעידן המודרני האפשרויות לעיצוב הן רחבות מאוד. ישנו מבחר עצום של סוגי דגמים וחומרי גלם וכל מה שצריך הוא לדעת לבחור מבניהם נכונה בהתאם לצרכים האישיים והעיצוב המתבקש.
לעיתים, השפע מבלבל ובנקודה זאת יכול איש מקצוע מיומן כדוגמת מעצב מטבחים עם ניסיון לסייע רבות - הוא מכיר את כל החידושים הטכנולוגיים, את החומרים השונים שמיועדים לריהוט, לחיפוי שיש, רצפות, קירות ועוד; וכן הוא לומד להכיר את טעם הלקוחות ועל סמך כל אלה יכול לייעץ לגבי עיצוב המטבח - משטחי עבודה, רצפות, חיפויי קירות שעשויים שיש, גרניט, מתכת, וחומרים אחרים.
ניתן לשלב בין זכוכית, מתכת, אבן, פלסטיק ועוד וליצור הרמוניה נפלאה. יש אפשרות לבחירת מכשירים חשמליים בגדלים ובגוונים שונים. לכל אלה יש צורך להתאים, וילונות, צבע קירות, אביזרי תאורה ועוד פריטים.

לא לשכוח את הפונקציונאליות

חשוב לזכור ולקחת בחשבון לאורך כל הליך העיצוב, נושאים פונקציונאליים מרכזיים ולמשל ליצור ארונות שמתאימים לאחסון כלים שונים, מדפים להעמדת כלים, ספרות מתאימה, כלי הגשה ועוד.
ישנו גם צורך לבחור פינות אוכל שמתאימות לגודל המשפחה וכאלה שניתן להגדילן בעת הצורך. מטבח חייב להיות מואר ויש צורך לחשוב גם על כך. כאשר יש נוף כדאי לפתוח את החלונות אליו, יש צורך להתקין מזגנים לימי בישול חמים, מתקני אוורור לריחות ועוד כהנה וכהנה. כיורים וברזים אמורים להיות מותאמים לעבודת ניקיון אינטנסיביים. משטח השיש אמור להיות גדול דיו לשימוש אדם אחד לפחות ועוד. מעצב מקצועי ובעל ידע יודע לשקלל את כל האלמנטים הללו ולהכניסם לכל תכנית עיצוב מטעמו. 
 
קיסר
קונצ'טו
קוורצט
גרניט
למינם - גרניט פורצלן

שיש למטבחים
משטחי עבודה למטבחים
כיורים
כתבות ומאמרים

סוגי שיש למטבח

קטגוריות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

טלפון  03-9340514 | נייד 052-4607065        

דוא"ל danh07@walla.com        

כתובת  אלכסנדר ינאי 13, פתח תקווה ( אזור התעשייה )
FacebookGoogle+Twitter