כדי שנוכל באמת לומר שיש לנו מטבח מעוצב של ממש, נצטרך להשקיע בלא מעט פרטים. חשוב שהעיצוב יהיה הרמוני וזורם. חשוב שתהיה פרופורציה נכונה במרחקים שבין המקרר, הכיור, התנור והשיש. בנוסף, חשוב מאוד לתת את הכבוד למאפיינים השונים של השיש, הלא הוא משטח העבודה שבוחרים. חוסר הקפדה בעניין זה יהפוך מטבח בעל פוטנציאל גדול מאוד לחסר מעוף, ולעיתים גם לחלל פחות פונקציונלי ונוח.

אילו סוגי שיש נחשבים לראויים ולטובים?

איך נשלב את השיש במטבח שלנו כך שהוא יהיה באמת מעוצב לתפארת? קודם כל, חשוב להכיר את סוגי השיש הנפוצים שמהם נוכל לבחור. אחת הבחירות הנפוצות נקראת שיש אבן קיסר (או פשוט 'שיש קיסר'). בחירה אפשרית נוספת שמתאימה מאוד עבור מטבחים מעוצבים נקראת שיש מסוג קוריאן. דגם זה חזק ועמיד ולא יופיעו עליו סימני שחיקה מהירים. גם שיש מסוג גרניט בהחלט נחשב לראוי ולטוב.

השיש שיוסיף לנו הרמוניה

מלבד סוג החומר שממנו נתאים את השיש למטבח המעוצב שלנו, חשוב לא פחות להקפיד על כל אותם המאפיינים שישפיעו לטובה על ההרמוניה במטבח. למה בדיוק הכוונה? למשל, חשוב מאוד להתאים את גודל השיש, את אורכו ואת רוחבו, לגודל של המטבח שלנו. אם המטבח ארוך וצר, שיש גדול מדי ישתלט על יותר מדי שטח והתוצאה תהיה מגושמת, לא נוחה ולא אסתטית.
מה עוד חשוב בעניין זה? חשוב מאוד להתאים את הגובה של השיש הן לנוחות העבודה והן לסוג מכשירי החשמל ומותגי המטבח שבהם אנו נוהגים להשתמש. שיש נמוך מדי לא יהיה נוח כסביבת עבודה לאנשים גבוהים. בנוסף, יהיה פחות נוח לנצל נכון את האזור שתחתיו. אם כן, הקדישו מחשבה לגובה של השיש ובמקביל – גם לעוביו. שיש עבה אמנם כבד יותר, אך גם עמיד יותר ובעיני רבים גם אסתטי ומיוחד יותר.

התאמת צבעים – כדי שתהיו מרוצים

עוד נקודות חשובות שכדאי לכם לקחת בחשבון בעיצוב המטבח החדש או המחודש שלכם הם צבעים וגוונים. כמעט בכל סוג של שיש יש בנמצא סוגי דוגמאות שונים, טקסטורות שונות, צבעים שונים. חשוב שתקפידו על כך שהגוון השולט יהיה או זהה לגוון הכללי של המטבח – או לחלופין, מנוגד לו. כמו כן, בחנו מספר דוגמאות וטקסטורות, תוך שימת לב לסוג גופי התאורה שבהם אתם משתמשים, בהתאם לרמת התאורה המועדפת עליהם ובהתאם לצבעים ולמראה של המטבח בכללותו. התאמת צבעים נכונה של השיש הנכון במטבח שלכם תהפוך אתכם ללא ספק למרוצים. 

שילוב שיש במטבחים מעוצבים

 
קיסר
קונצ'טו
קוורצט
גרניט
למינם - גרניט פורצלן

שיש למטבחים
משטחי עבודה למטבחים
כיורים
כתבות ומאמרים

סוגי שיש למטבח

קטגוריות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

טלפון  03-9340514 | נייד 052-4607065        

דוא"ל danh07@walla.com        

כתובת  אלכסנדר ינאי 13, פתח תקווה ( אזור התעשייה )
FacebookGoogle+Twitter