את השאלה הזו – שואלים דיירים רבים בטרם כניסתם לבית החדש. עיצוב בתים היא נישה בפני עצמה בכל הנושא של עיצוב תעשייתי. בשונה מעיצוב תעשייתי פר אקסלנס – בו מעצבים מוצר על מנת שיסייע פונקציונלית נטו, בעיצוב בתים בא לידי ביטוי הן השיקול העיצובי והן השיקול הפרקטי: איזה רכיב יהיה גם יפה ודקורטיבי וגם עמיד בפני מפגעים שהבית עלול להיות חשוף אליהם. כאשר בוחרים דוגמאות שיש למטבח – זו בדיוק השאלה שצריכה לשאול. נסקור כמה דוגמאות של שיש אשר יסברו את האוזן ויספקו מידע יישומי על תכונותיהן, לצד התמורה הדקורטיבית.

עיצוב בתים עם שיש טרצו

ללא ספק, זהו אחד מעיצובי הבתים היותר נחשבים. מדובר בשיש החזק ביותר, הוא חסין בפני מכות, רטיבות, לחות, ושינויי טמפרטורה. למעשה, מפגעים רבים שהיו בקלות סודקים או שוברים שיש אחר לא פוגעים בטרצו. בנוסף, הטרצו ניתן לעיצוב בשלל דרכים ועל כן מתאים לכל סוגי הבתים: מבית מעוצב הייטק, ועד בית בעיצוב חום על טהרת הדקורציה הכפרית.עיצוב בתים בשיש טרצו נעשה גם על פי מרקם השיש לבחירת הלקוח: חלק, מחוספס, עם מרווח גדול בין הבלטות, עם מרווח דקיק ביניהן, וכד'. שימושי שיש הטראסו: ריצוף ושיש עבודה לחדרי אמבטיה ומטבחים.

עיצוב בתים עם שיש גרניט

שיש הגרניט הנו דוגמאות שיש למטבח שונה לחיוב ולשלילה. במובן החיובי, עיצוב בתים עם שיש גרניט מאפשר לכם SCOPE צבעים הרבה יותר רחב מאשר זה של שיש הטרצו, ויתרה מכך: הצורה בה מגיעה הגרניט מאפשרת לחקות מראה של חומרי גלם אחרים. למשל גרניט מסוג פורצלן הוא שיש שמחקה עץ, ובכך חוסר את עלויות התחזוקה היקרות של עץ אמתי. החסרון של גרניט הוא רגישות למכות יבשות. אם את לובשת נעלי עקב ויש לך ילדים שמשתוללים בבית, שיש הגרניט עשוי להיות פחות אטרקטיבי מאשר שיש טרצו.

עיצוב בתים באמצעות שיש מכל סוג אחר

קיימים סוגי שיש לדוגמאות שיש למטבח אחרים אשר סף הרגישות שלהם לא מאפשר לעצב איתם את הבית ב- 100% כמו גרניט וטרצו, אבל בהחלט ניתן להשתמש בתוספות מטעמם על מנת לעבות את מראה הבית:
רזינה – רגישה לשינויי טמפרטורה. לא מומלץ להתקין ליד הכיריים שבמטבח, אך יכולה להשתלב בסלון.
טרה קוטה – רגישה לצביעה בצבע שאינו הצבע הטבעי: הוא דוהה כעבור ימים ספורים.

תחזוקת שיש

חשוב לציין כי תחזוקת השיש היא פעולה לא מובנת מאליה, וזה לא סוד שישנם חומרי ניקיון שיכולים להעיב על השיש שלכם ולגרום להלבנתו, ואפילו לנזקים חמורים מכך. לכן, חשוב להשתמש רק בחומרי שטיפה ייעודיים. חשוב לשאול את ספק השיש שלכם אודות חומרי הניקוי להם השיש שלכם זקוק, ולדאוג לרכוש אותם מבעוד מועד. ניתן לומר כי לשימוש העתידי של אותם חומרי ניקוי יש השפעה בלתי אמצעית על השיקול הכלכלי בבחירת השיש.

דוגמאות שיש למטבח
 
קיסר
קונצ'טו
קוורצט
גרניט
למינם - גרניט פורצלן

שיש למטבחים
משטחי עבודה למטבחים
כיורים
כתבות ומאמרים

סוגי שיש למטבח

קטגוריות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

טלפון  03-9340514 | נייד 052-4607065        

דוא"ל danh07@walla.com        

כתובת  אלכסנדר ינאי 13, פתח תקווה ( אזור התעשייה )
FacebookGoogle+Twitter