המטבח – החדר החשוב ביותר בבית

למרות שאין ספק כי חדר המטבח הוא החדר החשוב ביותר בבית, רבים עדיין טועים לחשוב כי מדובר בסלון או בחדר השינה. אם יעצור כל אחד מאלו ויחשוב, הרי שיבין מיד כי אכן המטבח הוא החשוב ביותר. במטבח, כלל דרי הבית עושים שימוש – בשונה מחדר שינה אשר שייך לדייר אחד או לזוג, ובחדר זה מכינים את האוכל ובו הוא נמצא וכידוע, אין אדם אשר אינו חייב לאכול ולכן בשורה התחתונה, כל דרי הבית יבלו במטבח את מרבית זמנם ויכנסו אליו מספר פעמים ביום.

מעצבים את המטבח וחדר האוכל

בתים רבים, בנויים ומעוצבים כך שבתוך המטבח או בצמוד לו, נמצא את שולחן אוכל או המיקום בו יאכלו דרי הבית את הארוחות. אומנם, לא בכל בית נמצא פינות אוכל מעוצבות אך בהחלט פינת אוכל כלשהי תהייה קיימת. ההמלצה הכי טובה שתוכלו למצוא ברחבי הרשת ואצל כל בעל מקצוע, היא להשקיע בפינת אוכל ובמטבח של הבית ולא רק בגלל היותו של המטבח החדר הכי חשוב אלא משום שלאכול במקום נעים, מעוצב ואסתטי, תורם רבות לתאבון ולרצון לא לאכול ולברוח לחדר.

מטבח שכיח יכיל שיש, כיור, ברז, מוצרי חשמל למטבח (בין אלו נמצא את המקרר, תנור, מדיח, טוסטר, מיקרוגל, בעבד מזון ועוד), בחלק מהמטבחים נמצא שולחן אוכל עם כיסאות ועוד. כאשר מתכננים ומעצבים את המטבח חשוב לקחת בחשבון את כל צרכי דרי הבית, התקציב העומד לרשות הפרויקט ואת המוצרים הקיימים.

  • שיש למטבח - אחד המרכיבים החשובים ביותר במטבח הוא השיש ולכן מומלץ מאוד להשקיע בו קצת יותר מהשאר. השיש עתיד לשמש כמשטח העבודה הראשי ועליו יונחו כל מוצרי החשמל, הסכו"ם וכדומה. יש לזכור כי השיש הוא "לוכד העין" המרכזי ביותר בחדר המטבח.
  • ברז – בחירת ברז המטבח חשובה מאוד ולא מומלץ להקל בה ראש או לא להשקיע בו. הברז עתיד לספק את זרם המים בהם יעשה שימוש רב, הן במהלך הבישול והשטיפה לאחר מכן והן לשימושים אחרים כגון נטילת ידיים. ישנם כיורים ושיש שונים היכולים להכיל ברז מסוג ספציפי ולכן הסתייעו באיש מקצוע על מנת לבחור את הברז המתאים ביותר.
  • כיור – בחירת הכיור צריכה להתבצע לצד בחירת השיש. יש לבחור כיור מתאים ככל האפשר לצרכי דרי הבית וגם לשיש הקיים. הסיבה לחשיבות ההתאמה לדרי הבית נובעת מהעובדה שלכל אחד הרגלים שונים וצרכים שונים, למשל בית שומר מצוות חייב ויהיו בו שני כיורים.
     
לסיכום, השקעה במטבח היא השקעה נכונה וניתן לעשות זאת בקלות על ידי הסתייעות במומחים לדבר. בתאבון..
 
 
קיסר
קונצ'טו
קוורצט
גרניט
למינם - גרניט פורצלן

שיש למטבחים
משטחי עבודה למטבחים
כיורים
כתבות ומאמרים

סוגי שיש למטבח

קטגוריות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

טלפון  03-9340514 | נייד 052-4607065        

דוא"ל danh07@walla.com        

כתובת  אלכסנדר ינאי 13, פתח תקווה ( אזור התעשייה )
FacebookGoogle+Twitter